Cikánům vadí prasečák, ale prasecké pomníky jako připomínku svého působení nám staví všude

8. 03. 2018 11:35:00
Nedá mi to a dovolím si reagovat na rozhořčení pana Bangy stran další křivdy páchané majoritní společností na cikánech.

Spory stran prasečáku v Letech u Písku, který se údajně nachází na místě bývalého cikánského tábora, se vlečou již roky. Nebudu se nyní zabývat tvrzeními, že onen prasečák ve skutečnosti nestojí tak úplně přesně na „onom místě,“ ale o kus dál, ani spekulacemi o tom, jakého charakteru tento tábor byl (zda sběrný pro osoby štítící se práce, sběrný pro plánovanou následnou likvidaci cikánů či přímo koncentrační) ani hysterickými výkřiky pana Bangy o „skoro vyvraždění“ cikánů.

Cikánů se holocaust a ukrutnosti páchané na lidech za druhé světové války dotkly stejně drtivě a bolestně jako Židů a lidí mnoha dalších národností. Holokaust nelze zpochybňovat nikdy a za žádných okolností!

Otázkou však zůstává, je-li správné a prospěšné obviňovat pana Okamuru (a přiznám se, že v mnohém jeho názory považuji za velmi extrémní a pro mě nepřijatelné)či kohokoli jiného z popírání holocaustu jen proto, že se jaksi k nelibosti mnohých vyjádřil k požadavku cikánů na demolici onoho prasečáku, který údajně stojí (na či v blízkosti) pietního místa poněkud „ bez obalu a jakési korektnosti“.

Ani v nejmenším totiž nepochybuji o tom, že i kdyby nepadla ona nešťastná analýza povahy tábora, způsobu oplocení atd. atd., která cikánům a různým aktivistům jen nahrála na smeč, a proběhlo „pouhé“ konstatování, že není v zájmu státu investovat tak obrovské peníze do výkupu budovy prasečáku, aby se zde vybudovalo pietní místo, stejně by k obvinění z popírání holocaustu došlo.

Skutečnost je totiž taková, že cikánští aktivisté (mnoho normálních a slušných cikánů se k takovým aktivitám vůbec nehlásí) budou vždycky fňukat, jak je cikánům křivděno a ubližováno a vždy si najdou, i bez nějakého Okamury, příležitost, jak nás majoritní společnost obvinit z rasismu, popírání holocaustu, apartheidu, jak z cikánů děláme lidi druhé kategorie apd.

Cikánům vadí prasečák v blízkosti tábora v Letech a požadují, aby byly vynaloženy obrovské finanční prostředky na jeho likvidaci. OK.

Mně a mnoha dalším lidem, povětšinou z majoritní společnosti, zase vadí ty hromady odpadků, špíny a obrovských nelegálních skládek vytvořených v blízkosti obydlí cikánské minority. Fotografie těchto lokalit, dokazujících, že cikáni se neštítí sypat odpadky přímo z oken či balkonů a v tomto naprosto nehygienickém prostředí plném potkanů a jiné havěti žijí, přikládat nebudu – každý si je jistě umí najít, byly zveřejněny již mnohokrát. Stačí takové sídliště Chánov .

Vážený pane Bango, takový prasečák v Letech je mnohem čistší a udržovanější, než lecjaké obydlí cikánů. Takže až se cikáni postarají o to, aby lokality, které obývají, nevypadaly jako místa, v nichž žijí prasata, a přestanete, nás majoritu, nutit se denně na tyto prasárny vytvořené cikány dívat, můžete přijít s požadavkem odstranění prasečáku a vytvoření pietního místa.

My, majorita a slušní a čistotní cikáni, chceme také žít v důstojném prostředí a ne jako prasata ve špíně a odpadcích.

Zapomeňte, pane Bango, na nějaký holocaust – tím jsme si prošli všichni a je to nezpochybnitelné, ale pochlapte se a jako příkladný cikán začněte něco dělat s tím, abychom my všichni nemuseli žít v místech připomínající prasečák. Začněte, prosím, kromě minulosti, řešit také přítomnost a budoucnost.

Děkuji

Jitka Gotterová

Související článek: https://banga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=652877

Autor: Jitka Gotterová | čtvrtek 8.3.2018 11:35 | karma článku: 41.84 | přečteno: 1974x

Další články blogera

Jitka Gotterová

PPL prosím ne!

Většina firem dává při doručování zásilek zcela zjevně přednost společnosti PPL před poštou – nejspíš proto, že jsou levnější a rychlejší. Já si naopak raději připlatím za to, že služeb PPL při doručování mé zásilky využito nebude

13.11.2018 v 9:12 | Karma článku: 22.53 | Přečteno: 1273 | Diskuse

Jitka Gotterová

Půl miliardy je vlastně jenom padesát korun na hlavu

...a je prý naše volba, řekneme-li si: „Na té malé holčičce, která tam umřela hlady, mi nezáleží, a radši bych si dal koleno vyvrtat, než bych obětoval pajcku.“ Jedná se o památník Lety.

10.3.2018 v 12:26 | Karma článku: 40.82 | Přečteno: 1532 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Tak prezidentky se vám zachtělo, milánkové?

V souvislosti s volbami na Slovensku se zde vyrojila celá řada stesků po prezidentce ženě. Jakože by to bylo krásné a bezvadné, daleko lepší, než když nám prezidentují samí chlapi. Opravdu?

19.3.2019 v 14:26 | Karma článku: 10.71 | Přečteno: 504 | Diskuse

Jan Ziegler

Poláci chtěli svrhnout Hitlera, Beneš se chtěl s ním spojit

Historie bývá složitá. A tak si nyní připomeneme některé události z třicátých let minulého století, které mohou být pro někoho překvapivé a málo známé. Třeba to jak Československo opakovaně podráželo Polsko.

19.3.2019 v 13:09 | Karma článku: 17.79 | Přečteno: 608 | Diskuse

Anna Valentová

Vydělávat peníze není zločin. Nebo je?

Úspěch se neodpouští, závist je věčná. V České republice to bohužel platí dvojnásob. A je úplně jedno, jestli jde o špičkového sportovce nebo třeba uhlobarona.

19.3.2019 v 13:03 | Karma článku: 13.25 | Přečteno: 351 | Diskuse

Olga Bílková

Tancovačka

Máme za sebou další povedenou tancovačku. Představte si, že už podesáté (!) jsme v sobotu v Hulicích přivítali návštěvníky, co přišli přetančit všednost a provětrat peřinky veselosti.

19.3.2019 v 13:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 80 | Diskuse

Jita Splítková

Tajní agenti a jejich sex mise a zmizelý novinář Peter Sweden.

Dějí se divné věci v životě, dějí se divné věci na Netu a na sociálních sítích. Všimli jste si, že zmizel novinář Peter Sweden?

19.3.2019 v 9:51 | Karma článku: 15.04 | Přečteno: 350 |
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4632

Co na srdci, to na jazyku, neboli huba nevymáchaná. Na tomto blogu publikuji pouze svoje vlastní názory,pocity a postřehy, které nemusí být totožné s těmi vašimi.Každý zkrátka vnímáme svět kolem nás po svém. To, že mají lidé rozdílné názory neznamená, že se nemohou respektovat. Členka Obce spisovatelů ČR. Kliknutím na fotografii či jméno nad ní se zobrazí další články autora. Moje knihy TAK JDE ŽIVOT, LIDÉ JSOU RŮZNÍ, KRASOTINKY VE SVĚTĚ DUCHŮ a MANTINELY (k jejichž napsání mne inspirovaly osobní zážitky ve velkoobchodu MAKRO) lze objednat na knihy.gotterova@seznam.cz, http://www.stahuj-knihy.cz/,http://knihy.abz.cz/ a nově také v Kanadě a USA www.czech-books.com
Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

více

Najdete na iDNES.cz