Nepřipojuji se, komunisty volit nebudu!

29. 09. 2012 14:03:00
Nedávno jsem obdržela e-mail s předmětem: Také se připojuji a budu získávat další a další.

Autorem onoho „poselství“ Proč budu volit komunisty, aneb tahle země není pro staré, je třiačtyřicetiletý pan Radek Tůma, který je prý již podruhé nezaměstnaný, a to jen proto, že zde lze beztrestně tunelovat. Znovu prochází tím ponižujícím kolotočem hledání práce, kdy mu sdělí, že byl vybrán jiný uchazeč. Je starý. Navíc ani neumí anglicky, což se dnes požaduje. Co měl však pan Tůma dělat, když celé roky pracoval v českých firmách s českými lidmi, to měl jako každý rok platit desetitisíce za kurz angličtiny? Je mu zle, když si pomyslí, že se dalších dvacet let bude muset rvát o to, aby se uživil.

V sedmdesátých letech měli všichni práci a měli co jíst.

Dále pan Tůma praví:

Můj kamarád, který byl dlouho volit ODS, mi řekl, že bude volit komunisty, protože nekradou. Už ho nezajímají programy, tak jako tak irelevantní ve snaze politiků si především nahrabat. Proč je stále více slyšet zlatí komunisti ?

Vždyť komunisti kradli také, řeknou možná. Ano, ale kradli s mírou a né na pět generací dopředu.

Vždyť komunisti opovrhovali lidmi, řeknou možná. Snad ano, ale nedávali to tak najevo a neopovažovali se označovat lidi jako lůzu.

Vždyť za komunistů se musela držet huba a krok, řeknou možná. A dnes ne? Dříve jsme měli ideologický náhubek, dnes ekonomický. Raději budu stát frontu na banány, než frontu na práci.

Vždyť za komunistů byla dvojí morálka, řeknou možná. Jinak se mluvilo doma, jinak na veřejnosti. Ale zkuste dnes mluvit na veřejnosti o multikulturalismu, nebo tzv. diskriminovaných, sice nepůjdete do vězení, ale budete dehonestováni, v lepším případě ignorováni.

Vždyť za komunistů....., řeknou možná........

Proto všechno a mnoho dalších a dalších důvodů budou pan Tůma a další a další volit komunisty.

Pan Tůma mi připomíná jednu moji známou, co kdysi utekla od manžela, který ji řezal, jako psa, páč měl holt takovou násilnickou náturu a ona již nechtěla, aby jejich dcera vyrůstala v takovém prostředí. Po půl roce zjistila, že život samoživitelky sice obnáší jakousi svobodu, kdy se sama začala cítit jako člověk, nikoli jako kus hadru se kterým její manžel kdykoli vytře jejich byt, ale...

Takový život byl tak říkajíc z ruky do huby, bez každoroční luxusní dovolené a drahých hadříků, a tak začala přemýšlet o tom, zda jí tenkrát přeci jenom nebylo lépe. Na modřiny a monokly tak nějak pozapomněla. I vrátila se, šťastlivkyně, ke svému manželovi, má co jíst, drahé hadříky, každý rok luxusní dovolenou a dvakrát týdně dostane přes držku s ještě větší razancí, než tenkrát, páč si její manžel patrně myslí, že kdyby se jí to bývalo nelíbilo, jistě by se nevracela, tak proč ještě nepřitvrdit, že?

To on pan Tůma by se chtěl mít taky dobře, ale přeci se kvůli tomu nebude něco učit, nebo, nedej bože, do svého vzdělání dokonce investovat nějaké své peníze. Vždyť je přeci daleko jednodušší sepsat, jak je na tom špatně, protože za všechno můžou ti druzí, a rozeslat to několika dalším lidem s výzvou ať se připojí. A ono se určitě pár stejně uvažujících chudáků, co už mají dost toho, jak se o ně nikdo nepostará, přidá a budou tyto hluboké myšlenky šířit dál.

A proč se nepřidám já?

Protože já zásadně nevidím rozdíl v tom, jestli někdo krade s Mírou (Kalouskem) nebo JENOM s mírou – pro mě je malá krádež stejně špatná, jako ta velká.

Protože se nedomnívám, že jedinou správnou cestou je návrat od většího zla k tomu o něco menšímu zlu.

Protože zásadně odmítám následovat hloupé a líné lidi, kteří odmítají rozvíjet a využít svého vlastního potenciálu k tomu, aby se měli lépe, a jen nečinně čekají, až se o ně a jejich závazky postará někdo jiný.

Hloupý člověk vidí v příležitosti problém. Rezignuje jenom proto, že například přišel podruhé o práci, a aniž by bojoval za své názory, za sebe, svůj život a své místo na Slunci, dostává se do stádia ochromení – zoufalství. A zoufalí lidé dělají zoufalé věci – například volí komunisty. A své zoufalé činy sami sobě omlouvají zoufalými argumenty – jakože komunisti kradou JENOM s mírou.

Smutné, zoufalé.

Naopak chytrý člověk vidí v problému příležitost. Příležitost překonáním problému posunout sebe samého zase o kus dál. Každý nezdar v našem životě není ostudou a selháním, ale zkouškou, co sneseme, vydržíme, jak se s tím popereme. Právě překonáváním problémů posouváme svoji laťku výš a výš.

Vždy existuje nějaké přijatelné řešení – volba komunistů to ale, dle mého názoru, není.

Já sama budu volit Stranu svobodných občanů, protože se mi líbí jejich program, a protože je v této straně mnoho opravdu chytrých lidí – to jen pro informaci těm, kteří by mne chtěli zasypat otázkami typu: „Tak koho, když ne komunisty?“

Přeji všem hodně odvahy a schopnosti vidět v každém problému svoji vlastní příležitost.

Jitka Gotterová

Autor: Jitka Gotterová | sobota 29.9.2012 14:03 | karma článku: 29.97 | přečteno: 2323x

Další články blogera

Jitka Gotterová

PPL prosím ne!

Většina firem dává při doručování zásilek zcela zjevně přednost společnosti PPL před poštou – nejspíš proto, že jsou levnější a rychlejší. Já si naopak raději připlatím za to, že služeb PPL při doručování mé zásilky využito nebude

13.11.2018 v 9:12 | Karma článku: 22.36 | Přečteno: 1261 | Diskuse

Jitka Gotterová

Půl miliardy je vlastně jenom padesát korun na hlavu

...a je prý naše volba, řekneme-li si: „Na té malé holčičce, která tam umřela hlady, mi nezáleží, a radši bych si dal koleno vyvrtat, než bych obětoval pajcku.“ Jedná se o památník Lety.

10.3.2018 v 12:26 | Karma článku: 40.82 | Přečteno: 1528 | Diskuse

Jitka Gotterová

Cikánům vadí prasečák, ale prasecké pomníky jako připomínku svého působení nám staví všude

Nedá mi to a dovolím si reagovat na rozhořčení pana Bangy stran další křivdy páchané majoritní společností na cikánech.

8.3.2018 v 11:35 | Karma článku: 41.79 | Přečteno: 1958 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Katerina Kaltsogianni

Žiju, zatím jo!

Dieta je fakt věc smrtelná. Kdybych ji nedržela, tak si dojdu na plněné knedlíky s bílým zelím, protože jsem na ně měla velkou chuť. Ale to já ne, to já tedy hubnu, tak ji dodržím. Vůbec se nechovám jako Řekyně, která se má ráda.

21.2.2019 v 6:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Jana Slaninová

Něžnosti hřbitovní (blog lehce morbidní)

"Ta holka vedle, je fakt pěkná kost. Taková fajn zelenkavá plíseň na holeních. Když se na mě podívá, z každýho přepůvabnýho očního důlku, jí koukají červíci. A ten úsměv, když se jí mezi zuby usadí troška hlíny."

20.2.2019 v 20:26 | Karma článku: 13.98 | Přečteno: 271 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Moje facebooková nezávislost

Jedna kolegyně zde psala o FB závislosti jednoho kolegy. Nevím, zda je to pravda či fikce a na FB si to neověřím. FB mne nezaujal, spíš jen občas inspiroval ke psaní.

20.2.2019 v 18:28 | Karma článku: 8.60 | Přečteno: 166 | Diskuse

David Dvořák

Paní ministryně mobilních operátorů ... na slovíčko.

Mezi prostým lidem můžete občas zaslechnout, že kdo chce – ten najde způsob a kdo nechce, ten najde výmluvu. Pokud byť jen na okamžik připustíte, že máte zastupovat onen prostý lid, měl bych pro vás inspiraci ...

20.2.2019 v 16:54 | Karma článku: 34.77 | Přečteno: 771 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Byl jsem sociální případ, ale naštěstí jsem o tom nevěděl

Začínala sedmdesátá léta. Já měl krátce po vojně a v mém bezuzdném řádění najednou přišel zlom. Jak to říci? Vypůjčím si známý verš - „Byla krásná jak nebe, já viděl sám sebe, jak sedám si blíž.“

20.2.2019 v 15:39 | Karma článku: 35.52 | Přečteno: 997 | Diskuse
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4630

Co na srdci, to na jazyku, neboli huba nevymáchaná. Na tomto blogu publikuji pouze svoje vlastní názory,pocity a postřehy, které nemusí být totožné s těmi vašimi.Každý zkrátka vnímáme svět kolem nás po svém. To, že mají lidé rozdílné názory neznamená, že se nemohou respektovat. Členka Obce spisovatelů ČR. Kliknutím na fotografii či jméno nad ní se zobrazí další články autora. Moje knihy TAK JDE ŽIVOT, LIDÉ JSOU RŮZNÍ, KRASOTINKY VE SVĚTĚ DUCHŮ a MANTINELY (k jejichž napsání mne inspirovaly osobní zážitky ve velkoobchodu MAKRO) lze objednat na knihy.gotterova@seznam.cz, http://www.stahuj-knihy.cz/,http://knihy.abz.cz/ a nově také v Kanadě a USA www.czech-books.com
Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

více

Najdete na iDNES.cz